on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

9 ночей — 9 життів?

09.08.2007

Режисер та актори анатомують людську душу

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша кожного театрального сезону готує для глядачів приємні сюрпризи. Нинішній розпочнеться прем'єрами постановок на малій сцені. Камерні вистави не просто довели право на існування, а минулого сезону стабільно збирали повні аншлаги.

ВИСТАВУ «Між небом і землею» переглянули тисячі глядачів. Але ще більше після такого гучного резонансу чекають, аби переглянути її у серпні-вересні. Сезон на великій сцені розпочнеться в жовтні, а от мала сцена зустрічатиме глядача вже цими днями. Робота молодого режисера Сергія Павлюка справді заслуговує на глядацькі симпатії та повагу як до професіонала високого класу. Над постановкою вистави «Між небом і землею» він працював як запрошений режисер, над прем'єрою ж нового сезону — вже як власний режисер театру.

— Я режисирував у театрах західної та центральної України, — пояснює причини вибору саме херсонського Сергій Павлюк. — Звісно, глядач скрізь різний. На відміну від інших регіонів, на заході, де я дебютував, — більш душевний, проникливий, вдумливий. Тож був приємно здивований, коли на Херсонщині мої роботи сприймали так само тепло. Повірте, глядача простіше розсмішити, потішити, аніж розчулити до сліз. І якщо ти разом з талановитим актором досяг того, що публіка змахує сльозу, значить, «докопався» до її душі.

Містична історія, яка лягла в основу попередньої роботи режисера, чимось перегукується з новою темою, за яку взявся Сергій Павлюк. Його привабив твір французького драматурга Матея Вішника «Пригоди ведмедиків панда, або Пригоди саксофоніста, якого покинула жінка». Назва, за словами режисера, абсолютно не відповідає реальному змісту, тож вистава матиме іншу. Насправді це не казочка, як може здатися, а досить серйозна психологічна річ, яка триматиме глядача в постійному напруженні думок, на асоціативному уявленні. На перший погляд, банальна історія: саксофоніст-невдаха просинається вранці з жахливого похмілля. Поруч у ліжку—вродлива жінка... Як би не напружував пам'ять — суцільна для нього таємниця: хто вона, звідки. Як ця загадкова особа проникає в його дім, не відмикаючи замка. 9 ночей відведено герою, аби зрозуміти власну душу й поглянути на себе ззовні. Здається, що душа знає про нього і його тіло набагато більше, ніж він сам.

Незахищеність перед гріхом, обтяжливим побутом, невдачами та розчаруваннями від народження до останнього дня постійно супроводжує і пригнічує людину. За 9 ночей з чарівною незнайомкою герой встигає прожити ніби 9 життів. Але, хто ж насправді та жінка, герой, як і глядач, дізнаються лише в фіналі філософської драми. 9 днів відвертості та кохання — ніби чистилище, через яке мусив пройти саксофоніст Пельоль.
Справжньою інтригою буде й акторський склад вистави.

Драматичну роль саксофоніста зіграє популярний актор Олександр Мельник. «Без сумніву, талановитий актор зіграє роль, яка для нього є принципово новою за змістом, — коментує режисер. — Мені хочеться відкрити в ньому нову грань — драматичного актора. Зараз тривають репетиції, і вже через 1,5 місяця глядач побачить свого кумира в дещо новому амплуа. Партнеркою Олександра стала молода актриса Євгенія Кірсанова. Я сам виступатиму одночасно і сценографом, і музичним оформлювачем вистави. Декорації мають відображати внутрішній світ героя, тож на малій сцені рухливий прозорий куб з глухими кутами виглядатиме символічно».

Вистава на одну дію буде доволі пластичною. Це найскладніша особливість малої сцени, де актор максимально наближений до глядача. Тут не сховаєшся за декораціями, за спинами колег та приглушеним світлом рампи. До того ж, у автора п'єси дійові особи, обстановка чітко не виписані. Тож все залежатиме від майстерності режисера та акторів, знань людської психології, навіть певних історичних подій і особистостей, на які натякає автор. Хоча герой і живе в безнадійно маленькому замкненому обмеженому власному просторі. Ті, хто зараз працює над прем'єрною виставою, переконані, що від її перегляду глядач буде не просто в захваті, а й почерпне для себе мудрість буття, ідилію кохання і вічність всепрощення.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новий день.-2007.-09.-08

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.